Past Champions

Gentlemens’ Singles

Year Name
2018 Matt Fernandez
2017 Barry Carter
2016 Ollie Fernandez
2015 Matt Fernandez
2014 Jonathan Graham
2013 Matt Fernandez
2012 Jonathan Graham
2011 Jonathan Graham
2010 Jonathan Graham
2009 Dave Gaterell
2008 Jonathan Graham
2007 Jonathan Graham
2006 Jonathan Graham
2005 Jonathan Graham
2004 Duncan Read
2003 Jonathan Graham
2002 Jonathan Graham
2001 Duncan Read
2000 Jonathan Graham
1999 Stewart Adamson
1998 Stewart Adamson
1997 Neil Campbell
1996 Mervyn Hollidge-Goode
1995 Stewart Adamson
1994 Stewart Adamson
1993 Rod Haak
1992 Brian Fidler
1991 Alastair Mackeown
1990 Alastair Mackeown
1989 Alaistair Mckeown
1988 Ben Russ
1987 Alan Genzel
1986 Alan Genzel
1985 Alan Genzel
1984 Phil Gunter
1983 Phil Gunter
1982 Ben Russ
1981 Ben Russ
1980 Ben Russ

Ladies Singles

Year Name
2018 Cath Lowe
2017 Jeannie Crook
2016 Jane Martin
2015 Jeannie Crook
2014 Natasha Harris
2013 Cathy Robinson
2012 Cathy Robinson
2011 Cathy Robinson
2010 Maria Nash
2009 Charlotte Beard
2008 Charlotte Beard
2007 Cathy Robinson
2006 Charlotte Beard
2005 Cathy Robinson
2004 Cathy Robinson
2003 Jan Godwin
2002 Cathy Phillipps
2001 Jane Hatter
2000 Vanessa North
1999 Vanessa North
1998 Vanessa North
1997 Vanessa North
1996 Vanessa North
1995 Vanessa North
1994 Ann Saunders
1993 Ann Saunders
1992 Penny Campbell
1991 Ann Saunders
1990 Diana Man
1989 Ann Saunders
1988 Claire Carmen
1987 * Forgotten result
1986 * Forgotten result
1985 Forgotten result
1984 Heather Caird
1983 Heather Caird
1982 Heather Caird
1981 Liz Williams
1980 Beryl Risley

Gentlemens’ Doubles

Result no available

Year Name Name
2018 Barry Carter Philippe Mougin
2017 Barry Carter Philippe Mougin
2016
2015 Chris Bardoe Matt Thompson
2014 Jonathan Graham Matt Thompson
2013 Martin Sharp Robin Shaw
2012 Martin Sharp Robin Shaw
2011 Tim Coel Duncan Read
2010 Martin Sharp Robin Shaw
2009 Martin Sharp Robin Shaw
2008 Peter Corbett Duncan Read
2007 Chris Moor Tim Coel
2006 Chris Moor Tim Coel
2005 Peter Corbett Duncan Read
2004 Peter Corbett Duncan Read
2003 Robin Shaw Ben Russ
2002 Robin Shaw Ben Russ
2001 Peter Corbett Duncan Read
2000 Peter Corbett Duncan Read
1999 Stewart Adamson Duncan Read
1998 Duncan Read Stewart Adamson
1997 Duncan Read Stewart Adamson
1996 Mervyn Hollidge-Goode Graham Swan
1995 * Forgotten result * Forgotten result
1994 Stewart Adamson Brian Fidler
1993 Alastair Mackeown Stewart Adamson
1992 Ben Russ Brian Fidler
1991 Alastair Mackeown Neil Stride
1990 Alastair Mackeown Stewart Adamson
1989 John Bevan Mervyn Hollidge-Goode
1988 Alan Genzel Ben Russ
1987 Alan Genzel Ben Russ
1986 * Forgotten result * Forgotten result
1985 Phil Gunter David Marlow
1984 Alan Genzel Ben Russ
1983 Alan Genzel Ben Russ
1982 Alan Genzel Phil Gunter
1981 Tony Cooper Graham Swan
1980 Alan Genzel Ben Russ

Ladies Doubles

Year Name Name
2018 Christine Lally Carol Norris
2017 Jeannie Crook Ann Saunders
2016 Jeannie Crook Ann Saunders
2015 Jeannie Crook Ann Saunders
2014 Jeannie Crook Ann Saunders
2013 Ann Saunders Cathy Robinson
2012 Ann Saunders Cathy Robinson
2011 Ann Saunders Cathy Robinson
2010 Denise Hariton Sharon Russ
2009 Alison Beard Charlotte Beard
2008 Ann Saunders Cathy Robinson
2007 Ann Saunders Cathy Robinson
2006 Ann Saunders Donna Coe
2005 Ann Saunders Cathy Robinson
2004 Ann Saunders Cathy Robinson
2003 Ann Saunders Penny Campbell
2002 Cathy Phillipps Rolanda Purcell
2001 Jane Hatter Rolanda Purcell
2000 Jenny Murphy Vanessa North
1999 Jenny Murphy Vanessa North
1998 Vanessa North Jenny Murphy
1997 Vanessa North Jenny Norman
1996 No Competition No Competition
1995 * Forgotten Result * Forgotten Result
1994 Penny Campbell Susie Willings
1993 Pauline Grove Shirley McQuitty
1992 Sue Holt Debbie Adamson
1991 Beth Stevenson Jane Hatter
1990 Beth Stevenson Beryl Risley
1989 Beth Stevenson Beryl Risley
1988 Janice Harwood Ann Saunders
1987 Janice Harwood Ann Saunders
1986 * Forgotten Result * Forgotten Result
1985 Beth Stevenson Beryl Risley
1984 Heather Caird Janice Harwood
1983 Heather Caird Anna Edmunds
1982 Mary Heraud Sybil Warington
1981 Mary Heraud Pam Jarvis
1980 Beth Stevenson Beryl Risley

Mixed Doubles

Year Name Name
2018 Jon Graham Natasha Harris
2017 Barry Carter Lucy Fatkin
2016 Barry Carter Lucy Fatkin
2015 Duncan Read Ann Saunders
2014 Rob Reynolds Anna Reynolds
2013 Duncan Read Ann Saunders
2012 Duncan Read Ann Saunders
2011 Duncan Read Ann Saunders
2010 Martin Sharp Cathy Robinson
2009 Duncan Read Ann Saunders
2008 Duncan Read Ann Saunders
2007 Jonathan Graham Charlotte Beard
2006 Duncan Read Ann Saunders
2005 Duncan Read Ann Saunders
2004 Duncan Read Ann Saunders
2003 Duncan Read Ann Saunders
2002 Jonathan Graham Isobel Moor
2001 Neil Campbell Penny Campbell
2000 Jonathan Graham Vanessa North
1999 Stewart Adamson Vanessa North
1998 Duncan Read Jenny Murphy
1997 Duncan Read Jenny Norman
1996 Ben Russ Vanessa North
1995 Ben Russ Vanessa North
1994 Peter Brambley Penny Campbell
1993 Stewart Adamson Sue Holt
1992 Stewart Adamson Sue Holt
1991 Simon Ackworth Janice Harwood
1990 Ramzi Nasr Kirsty Blower
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980

Mixed Doubles (Handicap)

Year Name Name
2018 No Competition
2017 No Competition
2016 No Competition
2015 James Mates Emily Mates
2014 No Competition
2013 No Competition
2012 No Competition
2011 Ben Russ Sharon Russ
2010 No Competition
2009 Richard Freedman Caroline Freedman